Blogi

Video on kõige kaasahaaravam tükike sisu, mida üks turundaja saab luua. Miks, sa küsid?

Pilt võib küll öelda rohkem kui tuhat sõna, kuid video äratab selle kõik ellu ning lisab emotsioonid. Olles seega parim viis oma loo jutustamiseks.

Ka numbrid räägivad enda eest. 87% veebiturundajatest kasutab videosisu ja lausa 79% kogu 2018.aasta interneti-liiklusest oli video. Kui turundajad on videotest juba ammu hullunud, siis numbreid vaadates on tarbijad samal teel. Video saab keskmiselt 1200% rohkem jagamisi kui pilt ja tekst kokku.

Rääkimata kõikvõimalikest vaid videotele suunatud äppide populaarsusest. Tiki Toki on 2020 aasta aprilli seisuga alla laadinud 2 miljardit inimest (Sensor Tower, 2020) olles seetõttu kõige kiiremini kasvav sotsiaalmeedia äpp üldse. Keskmine kasutajab veedab seal 52 minutit päevas (instagramis veedetakse 53 ja Facebookis 58,5 minutit). Pole siis imestada, et Instagram kiirelt oma Reels platvormiga välja tuli.

Oma toodete või teenuste reklaamiks videosisu kasutamine on imelihtne viis, kuidas oma jälgijaskonda kaasata ning pakkuda neile mitmekülgset sisu. Siin on paar head nippi, mida tuleks videoid tehes kindlasti tähele panna, et need tõeliselt lendu saaks minna!

#1: Vali kaasahaarav avapilt. Feed näeb ka parem välja.
#2: Ära looda vaid helile. See tuleb käivitada, haara inimeste tähelepanu juba tekstidega.
#3: Esimesed 3-5 sekundit on kõige olulisemad. Proovi saavutada tähelepanu kohe alguses.
#4: Vali õige kanal, kus mis sisu töötab. Reels ja Tik Tok on lühikesed ning tabavad, IGTV pikem loo jutustamise võimalus.
#5: Ole uuendusmeelne, loo trende. Õpeta ja naeruta!

Nüüd ei ole sul ilmselt kahtlustki, et videoturundus on üks kõige tõhusam sisutüüp teenuste või toodete veebis reklaamimiseks. Tule koolitusele ja saa tõeliseks videoprofiks või kirjuta mulle julgelt ning toodame sulle ise valmis video, millest mööda juba ei vaadata!